Oddziały przedszkolne
Kącik sensorycznych roślin
czwartek, 21 września 2017 06:42
Tworzymy kącik sensorycznych roślin. Dzieci maja możliwość dotykać i głaskać liście roślin doniczkowych w naszym przedszkolu. Rośliny są w pełni bezpieczne o różnej fakturze liści, dają dzieciom możliwość obcowania z przyrodą na co dzień, uwrażliwiają zmysł dotyku, uspokajają i uczą jak wielkie ma znaczenie przyroda w życiu człowieka.

Mamo tato wolę wodę
piątek, 09 czerwca 2017 18:26

Od kwietnia nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym „Mamo, tato wolę wodę”. Jego celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci i podkreślenie roli wody w codziennej diecie. W ramach przeprowadzonych zajęć dzieci poznały Wodnych Superbohaterów Zosię i Krzysia, którzy wprowadzili ich w magiczny świat wody. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest woda, że dodaje nam siły i energii do zabawy oraz najlepiej gasi pragnienie po intensywnym wysiłku. Dzięki temu, że pijemy wodę jesteśmy weseli i uśmiechnięci. Dzieci szukały również odpowiedzi na pytania „Do czego potrzebna jest woda w organizmie?” oraz zastanawiały się „Gdzie znajdziemy wodę?”, sprawdzały ile łyżeczek cukru znajduje się w napojach słodzonych.Przedszkolaki wzięły także udział w konkursie „Zabawka z butelki”. Dowiedziały się co to jest butelka PET i jak należy ją przygotować do recyklingu. Z zebranych butelek stworzyły wspólnie samolot odrzutowy. Przed nami kolejne zajęcia i mnóstwo nowych, ciekawych rzeczy.

Spotkanie z pisarką.
piątek, 09 czerwca 2017 17:58

29.05.2017r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Małgorzatą Górną autorką książek „Nie ma jak w przedszkolu” oraz „Krzyś, niania i ja” Dowiedziały się one w jaki sposób powstaje książka i jaką pokonuje drogę zanim trafi na półki do księgarni. Podczas spotkania pani Małgorzata Górna zaznajomiła dzieci ze swoją twórczością - czytając fragmenty swoich książek, a także odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.Przedszkolaki również z wielkim zaangażowaniem udzielały odpowiedzi na zagadki przygotowane przez autorkę. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Wizyta alpaki i skunksa w przedszkolu
wtorek, 06 czerwca 2017 23:50
5.06. do przedszkola przybyły goście na czterach kopytkach i czterech łapkach. Gośicliśmy zwierzęta egzotyczne takie jak alpaka i skunks. Dzieci miały okazję usłyszeć kilka informacji i ciekawych anegdot z życia tych przyjaznych zwierząt. Każde dziecko miało okazję pogłaskać zwierzęta oraz nakarmić alpakę świeżą marchewką.  Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań co świadczy o ich wysokim zainteresowaniem tymi zwierzętami.

Festyn Rodzinny 2017
wtorek, 06 czerwca 2017 23:08
W sobotę 3 czerwca na orliku przy SP 10 odbył się pierwszy Festyn Rodziny. Każdy z oddziałów przedszkolnych z tej okazji przygotował krótki występ artystyczny. Na zielonej murawie dzieci miały okazję spróbować swoich sił w sportowych konkurencjach przygotowanych przez Pana Tomasza i Adama. Oczywiście na wejście obowiązkowe malowanie buzi dzieciom, małe i gigantyczne bańki. Nie zabrakło tańców z rodzicami takich jak np. kaczuchy. A, w przerwach których nie było za wiele czekał na wszystkich poczęstunek z owoców, ciasteczek oraz wody.