Ocalić od zapomnienia
Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy
I
10 października 2014  odbyły się uroczystości obchodów 60-lecia  Naszej Szkoły. Wraz z prezydentem Rafałem Bruskim, dyrektorką Wydziału Oświaty p. Iwoną Waszkiewicz oraz Przewodniczącym Komisji Edukacji Miasta Bydgoszczy - Panem Markiem Gralikiem. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. proboszcz parafii św. Trójcy Bronisław Kaczmarek, przedstawiciele Rady Osiedla Okole, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, nauczyciele emeryci oraz przyjaciele i sympatycy SP10. Obchodom towarzyszyła wspaniała atmosfera wspomnień. Wyjątkowym dopełnieniem programu dnia była wizyta absolwentki pierwszego rocznika kończącego szkołę
p. Krystyny Cofty-Wysokińskiej. Usłyszeliśmy wiele ciekawych faktów z historii szkoły, oraz dzielnicy Okole.
P. Krystyna zapewniła nas, że nie była to Jej ostatnia wizyta w naszej szkole. Pani Krystyno, trzymamy Panią za słowo! Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim naszym miłym Gościom za przybycie, uczestnictwo oraz ofiarowane dla Szkoły upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. (Na pasku w galerii proszę rozwinąć "pokaż wszystkie").
                                                                         Pani Krystyna Cofta-Wysokińska          Uczniowie SP10 podczas uroczystej mszy św.
Zapraszamy do przeczytania wspomnień.
Kartka z pamiętnika nauczyciela. - Magdalena Januszewska
Wspomnienie 1 Jola Golińska
Wspomnienie 2 M N

Mistrzostwa Polski w tańcu