Biblioteka szkolna zaprasza w roku 2016-17

bibliotka

Biblioteka szkolna zaprasza!

W 1 semestrze roku szkolnego 2016/17 praca biblioteki szkolnej przebiega zgodnie
z planem przygotowanym we wrześniu 2016r.

W minionym roku szkolnym księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 270 pozycji. Większość przyjętych zbiorów została zakupiona ze środków budżetowych szkoły. Pozostałe biblioteka otrzymała od darczyńców ( dzieci, rodziców, instytucji). W bieżącym semestrze biblioteka przyjęła do księgozbioru podręczników książki od udostępniających klas (w ramach programu urzędowego):

1. Podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne dla klas 1,
  2. Podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne dla klas 2,
  3. Podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne dla klas 3,
  4. Ćwiczenia dla klas 4
    Podręczniki + ćwiczenia dla klas  5.
    Rodzice w imieniu dzieci podpisali zobowiązanie do zwrotu książek w dobrym stanie i wyznaczonym terminie.
    Zapamiętajmy: Książka to dobro wspólne, ma służyć następnym pokoleniom i należy o nie dbać.
    W kąciku czytelniczym prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, odrabianie lekcji i poszerzenie posiadanej wiedzy. Pani z biblioteki we wszystkim pomoże, wskaże gdzie szukać wiadomości i przy jakiej książce można się zrelaksować. W czwartki od 9:00 do 10:00 najmłodszym czytam bajki i lektury, są to tradycyjne „Poranki z książką”.

M. Grzanka - bibliotekarka

"…W bibliotece z książek na pólkach,
Trąbią słonie kuka kukułka.
Kwitnie paproć, krzyczą Indianie,
Szumią żagle na oceanie.
W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz,
Starą prawdę , mądrą bajkę, piękny wiersz…"

W połowie stycznia 2015r. w bibliotece odbyły się spotkania z książką dla klas pierwszych. Dzieci zostały zaproszone przez panią Bibliotekarkę do biblioteki, aby ją obejrzeć, zapoznać się z zasadami wypożyczania, poznać regulamin biblioteki i czytelni. Małą inscenizacją zajęły się uczennice kl. 3b: J Rogowska, M. Dekowska i W. Domańska. W żartobliwej formie opowiedziały dzieciom jak postępować z książką i zachowywać się w bibliotece. Spotkania były bardzo miłe, a zakończyły się złożeniem przyrzeczenia i założeniem karty czytelnika dla każdego pierwszaka. Dzieci dokonały też pierwszego wypożyczenia. Tym sposobem w bibliotece przybyło 69 czytelników, bo tyle pierwszaków uczęszcza  do SP nr10. W związku ze zbliżającymi się feriami zapraszam wszystkich uczniów do wypożyczenia książki na zimowe ferie. Oferta biblioteki jest bogata a w ostatnim czasie przybyło nam nowości.
                                                                                                                                                                                         Zapraszam M Grzanka

Zmiany w bibliotece

W tym roku szkolnym zmieniły się godziny, w których biblioteka jest otwarta dla uczniów;
i tak:
PN      8:00 -  14:00
WT     8:00 – 10:30
ŚR     8:00 – 14:00
CZW  8:00 – 14:00
PT      9:00 – 10:30
Pogotowie naukowe działa dalej- pomoc w każdej dziedzinie uzyskasz Uczniu w środy
i czwartki od 12:00 – 13:00.
Jak zwykle biblioteka proponuje szeroką ofertę lekturową, nowe, pięknie wydane bajki, wiersze dla najmłodszych
a także literackie smaczki dla nieco starszych.
                                                                                       Zapraszam Małgorzata Grzanka

"W 10 czyta się dzieciom"

Kolejny odcinek cyklu "w 10 czyta się dzieciom odbył się 13 maja 2014 roku. Wczesnym rankiem w towarzystwie pochmurnej pogody czytał nam sam Pan Dyrektor naszej szkoły. Przeczytał fragment "Kocich historii" Tomasza Trojanowskiego. Za piękne czytanie najmłodsi uczniowie nagrodzili Pana Dyrektora gromkimi brawami i uśmiechem.