Wizyta Pani Dietetyk
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 18:00

W dniu 4.04.2018r. gościliśmy w naszej szkole Panią Dietetyk mgr Małgorzatę Domjan, która przeprowadziła dla uczniów klas czwartych prelekcje na temat zdrowego odżywiania.
Poprzez ciekawą prezentację dzieci dowiedziały się jaki wpływ na dobre samopoczucie, zachowanie i zdrowie ma dieta. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, m.in.: należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, pić dużo wody i zastępować słodkie przekąski np. owocami. Pani Dietetyk wytłumaczyła uczniom, dlaczego pierwsze śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, o którym należy pamiętać. Uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie tematem i aktywnie włączali się w dyskusję.

Konstruowali i.. uciekali
wtorek, 03 kwietnia 2018 21:37
Dnia 22 marca klasa 5a wraz z wychowawcą wybrała się do centrum EDUROBOTS. Uczniowie podzieleni na dwie grupy korzystali z atrakcji takich jak escape room i konstruowanie i programowanie robotów. Chwile grozy ale i wspaniały smak zwycięstwa towarzyszył obu grupom szukającym sposobu opuszczenia pokoju. Grupa konstrukcyjno- programująca również nie odczuła upływu czasu. Po wspaniałej ale i wyczerpującej zabawie uczniowie znaleźli chwilę na wspólny relaks.

Lekcja otwarta
wtorek, 03 kwietnia 2018 19:15

Od poniedziałku do wtorku klasa trzecia a organizowała lekcje otwarte dla nauczycieli uczniów i rodziców. Pod hasłem Przytul mnie   Wielkanoc w SP 10.Braliśmy udział w lekcji bibliotecznej na ul. Grunwaldzkiej. We wtorek zorganizowaliśmy warsztaty świąteczne. Wykonaliśmy doniczki z papieru z rzeżuchą,ozdabialiśmy gipsowym elementami styropianowe jajka i robiliśmy podstawki pod jajka Szczegolne podziękowania dla Pani Agnieszki Różyńskiej. Poznaliśmy ciekawe informacje o Wielkanocy. Poczytajcie. Dorota Gołębiowska

Taneczny sukces naszych uczniów
wtorek, 13 marca 2018 21:18
W dniu 3 marca uczniowie naszej szkoły z klasy III a zatańczyli na Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Środy Wielkopolskiej w kat.duety zumba szkolna.
Zajęli I m i z rąk sędziego głównego Łukasza Grzęskiego z Torunia odebrali nagrody. Na gali gościła nas 700-osobowa publiczność i oglądaliśmy pokaz Jana i Lenki Klimentów, którzy tańczyli
w piątek w tańcu z gwiazdami.       Pozdrawiam Dorota Gołębiowska