Umiem pływać. Koniec programu.

Klasa 2c zakończyła realizację :

Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu :  „UMIEM PŁYWAĆ” realizowanego przez Kujawsko-Pomorski  Związek Pływacki .

Program realizowano trzy miesiące. Uczniowie pod okiem nauczycieli oraz rodziców uczęszczali dwa razy w tygodniu do Pałacu Młodzieży na lekcje nauki pływania. Blok programowy oraz przejazdy środkami lokomocji były opłacane przez organizatorów.

„Umiem pływać”  to więcej niż najwyższy stopień podium. To radość rodziców, przepustka do bezpiecznych wakacji  i dobrej zabawy w wodzie. Wiele radości, ogrom umiejętności  i chęć kontynuowania nauki pływania. W  Szkole Podstawowej nr 10 uczniowie będą mieli taką możliwość za rok, w trzeciej klasie.

Gratulujemy  małym  pływakom  !!!

Zdrowe śniadanie

5 marca 2016r. uczniowie klas 1-6 przygotowali degustację zdrowych dań, które warto zjeść podczas drugiego śniadania. Akcja przerosła nasze oczekiwania. Zdrowe przekąski, smaczne kolorowe kanapki, koktajle mleczno-owocowe przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli zachęcały do degustacji. Konkurencja była tak duża, że jury miało nie lada zadanie z wyłonieniem zwycięzców.
I miejsce zajęła klasa 6c
II miejsce         klasa  5a
IIImiejsce           klasa  2
Należy dodać, że zwycięzcami są wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w akcję i są świadomi jaką rolę odgrywa racjonalne zdrowe żywienie w rozwoju każdego ucznia.
Nagrody dla zwycięzców przygotowało „LABORATORIUM CALORII” instytut zajmujący się przygotowaniem zdrowych posiłków.
Dziękujemy. Organizatorzy- kl 5a wraz z wychowawcą p. Moniką Kondrat. Więcej zdjęć w galerii

Mistrz orientacji
1 marca 2016 r. odbył się szkolny konkurs przyrodniczy “ Mistrz Orientacji”.Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu znajomości kierunków geograficznych, umiejętności czytania planu i mapy.
Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
Klasy IV    Mateusz Sosnowski  4b
Klasy V     Dawid Czyżewski 5a
Klasy VI     Eryk Szulc 6a

„Internet – możliwości i zagrożenia”
środa, 02 marca 2016 21:25

Pod takim  tytułem  26.02.2016 r. odbyła się szkolna debata, w której brali udział uczniowie klas V i VI oraz nauczyciele. Debatę prowadzili specjaliści ze Straży Miejskiej w Bydgoszczy.Uczniowie  wcześniej przygotowywali się do debaty w swoich klasach. Argumenty świadczące  o możliwościach Internetu i związanych z nim zagrożeniach były liczne.  Dyskutanci doszli do wniosku, że Internet nie jest ani dobry ani zły, po prostu trzeba umieć mądrze z niego korzystać! Po zakończeniu  debaty został oceniony wkład w przygotowanie i udział w akcji. Za przygotowanie do akcji zostały wyróżnione klasy: Va i Vb. W dyskusji w ramach debaty wyróżnili się:   Ewelina Walicka i Filip Mroziński z kl. VI b.

Gimnastyka korekcyjna w naszej szkole
środa, 02 marca 2016 20:50

Nasza szkoła podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem „Flandria” z zakresu prowadzenia instruktażowych lekcji gimnastyki korekcyjnej dla klas I-III.Pierwsze zajęcia odbyły się w ubiegły piątek, a poprowadziła je fizjoterapeutka, p. Emilia Polewska. Dotyczyły one wady postawy, jaką jest płaskostopie. Dzieci ćwiczyły pod fachowym okiem specjalistki, a rodzice obserwujący zajęcia otrzymali zestawy ćwiczeń do domu. Następne pokazowe zajęcia będą dotyczyły kolejnych wad postaw.