Wizyta Pani Dietetyk
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 18:00

W dniu 4.04.2018r. gościliśmy w naszej szkole Panią Dietetyk mgr Małgorzatę Domjan, która przeprowadziła dla uczniów klas czwartych prelekcje na temat zdrowego odżywiania.
Poprzez ciekawą prezentację dzieci dowiedziały się jaki wpływ na dobre samopoczucie, zachowanie i zdrowie ma dieta. Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, m.in.: należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, pić dużo wody i zastępować słodkie przekąski np. owocami. Pani Dietetyk wytłumaczyła uczniom, dlaczego pierwsze śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, o którym należy pamiętać. Uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie tematem i aktywnie włączali się w dyskusję.