Święto Niepodległości w naszej szkole.
poniedziałek, 13 listopada 2017 07:49
11 listopada to szczególne święto.Obchodziliśmy je bardzo uroczyście w naszej szkole i poza nią.
Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych. Świadkowie defilad wojskowych wymachują flagami, zakładają kapelusze w barwach biało-czerwonych z napisem „Polska”, a dzieciom malują na twarzach małe flagi. Wielu chrześcijan uczestniczy tego dnia w mszach za ojczyznę.
Polacy próbują spędzić to święto także w sposób aktywny. Z roku na rok coraz większą popularność zyskują biegi rocznicowe, takie jak stołeczny Bieg Niepodległości, w którym bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, w tym zawodnicy nordic walking oraz osoby poruszające się na wózkach i jeżdżące na rolkach.
Dzieci z SP nr 10 spędziły to święto m.in w Auchan na ul.Kruszwickiej. Tam kolejny już rok tanecznie i uroczyście rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości. Zdjęcia wkrótce.
Dorota Gołębiowska