Sukces naszych sportowców
niedziela, 19 listopada 2017 22:39
15 listopada 2017r. odbyły się rozgrywki Rugby Tag o Puchar Dyrektora SP10 z Oddziałami Sportowymi.W rywalizacji wzięło udział 5 szkół: SP22,SP32, SP43, SP Unisław i SP10. Po przywitaniu uczestników pierwszy mecz pokazowy rezegrali uczniowie z Gim nr 1, po którym nastąpiła zacięta rywalizacja wszystkich zespołów systemem "każdy z każdym". Mecze sędziował p. Leszek Komoń z Klubu Alfa Rugby Bydgoszcz.
Drużyna SP 10 wystąpiła w następującym składzie: W.Bielawski, Ł.Barański,  D.Czyżewski, M. Karwecki, M. Lasota, D.Mazur i E. Markiewicz.
Wyniku turnieju:
I miejsce: SP22
II miejsce:SP 10
III miejsce: SP Unisław.
Gratulacje dla wszyskich uczestników turnieju!!!

Pokaz ptaków drapieżnych
czwartek, 16 listopada 2017 21:02

15 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji przyrody” o ptakach drapieżnych. Sowy i sokoły fruwały nad naszymi głowami. Opiekunowie zwierząt w ciekawy sposób przybliżyli nam sposób ich życia. Najwięcej radości sprawiły pokazy. Ptaki latały wśród dzieci, niektórzy mieli okazję je potrzymać na ręce. Wszyscy byli zauroczeni skrzydlatymi stworzeniami.

Święto Niepodległości w naszej szkole.
poniedziałek, 13 listopada 2017 07:49
11 listopada to szczególne święto.Obchodziliśmy je bardzo uroczyście w naszej szkole i poza nią.
Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych. Świadkowie defilad wojskowych wymachują flagami, zakładają kapelusze w barwach biało-czerwonych z napisem „Polska”, a dzieciom malują na twarzach małe flagi. Wielu chrześcijan uczestniczy tego dnia w mszach za ojczyznę.
Polacy próbują spędzić to święto także w sposób aktywny. Z roku na rok coraz większą popularność zyskują biegi rocznicowe, takie jak stołeczny Bieg Niepodległości, w którym bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, w tym zawodnicy nordic walking oraz osoby poruszające się na wózkach i jeżdżące na rolkach.
Dzieci z SP nr 10 spędziły to święto m.in w Auchan na ul.Kruszwickiej. Tam kolejny już rok tanecznie i uroczyście rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości. Zdjęcia wkrótce.
Dorota Gołębiowska

Konkurs Ekologiczny
środa, 01 listopada 2017 19:09

W dniu 27.01.2017r. odbył się konkurs ekologiczny pt.: ,,Czysta planeta naszym domem".
Jego celem było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań zawiązanych z ochroną środowiska, wdrażanie młodzieży do myślenia ekologicznego oraz kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Konkurs przygotowały panie : Jolanta Ornatowska i Wioletta Majchrzak.
Udział w nim wzięli  uczniowie klas  gimnazjalnych  oraz siódmych  ze Szkoły Podstawowej nr 10.
Za wszystkie prawidłowe odpowiedzi można było uzyskać 30 punktów.
Najwyższym poziomem wiedzy wykazała  się uczennica klasy 3ga- Kamila Jagielnicka , która zdobyła I miejsce. Tuż za nią  drugie miejsce zajął Aleksander Juszkiewicz z 2gb,a kolejne trzecie miejsce przypadło uczniowi klasy 7 Markusowi Karweckiemu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych przez naszą szkołę.

.